Jak on świadczy o moich zdolnościach intelektualnych?

Psycholog przeprowadził na mnie profesjonalny test psychologiczny i mój iloraz inteligencji wyniósł 96. Szczerze, załamał mnie ten wynik. Jak on świadczy o moich zdolnościach intelektualnych? Czy z wiekiem ten wynik może spaść np. do poziomu 70?

Witam
Opisany wynik IQ 96 to inteligencja ogólna na poziomie normy, przeciętna i tak najczęściej pozostaje , ponieważ z wiekiem zmieniają się jedynie kryteria oceny intelektu dostosowane do norm wiekowych.
Pozdrawiam
Anna SZyda

Pani wynik mieści się w granicach normy (inteligencja przeciętna). Rzeczywiście w wiekiem zdolności poznawcze ulegają pewnemu obniżeniu, jednak - przy braku innych zaburzeń- zwykle nie spadają tak nisko, a poziom wykonania może się obniżyć raczej o kilka punktów. Zachęcam do omówienia tego z psychologiem, który badania wykonał. Oprócz ogólnego omówienia, będzie mógł także wskazać mocne strony i zasoby.