Cechy osoby o ponadprzeciętnej inteligencji werbalnej

Moje pytanie brzmi jakie cechy posiada osoba o ponadprzeciętnej inteligencji werbalnej ?

Witam
Inteligencja werbalna jest jednym z elementów inteligencji ogólnej. Mierzy się ją za pomocą odpowiednich testów inteligencji, w którym jest kilka prób badających zdolności werbalne. Suma wyników tych prób wskazuje na określony poziom inteligencji werbalnej.Osoba,która uzyskała w zakresie inteligencji werbalnej wynik wyższy niż przeciętny posiada określone zdolności które wchodzą w skład umiejętności werbalnych. To nie są cechy, tylko zdolności, obejmujące zasób słownictwa, umiejętności logicznego myślenia oraz dokonywania różnych operacji umysłowych na materiale słownym . Zsumowanie uzyskanych wyników określa poziom tzw inteligencji werbalnej.
Pozdrawiam
Anna Szyda