Tendencja lepszych zdolności werbalnych u mężczyzn homoseksualnych

Ja z takim ważnym dla mnie pytaniem dotyczącym mojej przyszłości a mianowicie czy istnieje ogólna tendencja lepszych zdolności werbalnych u mężczyzn homoseksualnych niż heteroseksualnych .Pytam oto gdyż takie umiejętności są wymagane na mojej drodze zawodowej. w literaturze zagranicznej popularnonaukowej można znależć takie informacje.

Witam serdecznie. Z moich doświadczeń zawodowych i towarzyskich z mężczyznami homoseksualnymi wynika, iż faktycznie są to z reguły osoby o dużej wrażliwości emocjonalnej, a co za tym idzie mają większą świadomość swoich przeżyć. Mając większy wgląd i świadomość tego, co czujemy łatwiej jest to nazwać i zakomunikować. Myślę, że właśnie na tym polega różnica. Pozdrawiam i życzę powodzenia na drodze zawodowej i osobistej.

Łatwiej też jest im mówić o swoich uczuciach i komunikować potrzeby. Zwykle są otwarci i posiadają wysokie zdolności interpersonalne. Oczywiście wpływ na te cechy mają również pewne indywidualne uwarunkowania. Jakkolwiek faktycznie można stwierdzić, że homoseksualiści posiadają wyższe zdolności werbalne.

Pozdrawiam serdecznie

Witam. Być może są naukowe dowody na to, że mężczyźni homoseksualni są sprawniejsi werbalnie niż heteroseksualni, ale najważniejsze jest to czy Pan takie zdolności posiada! Statystyki a życie jednostki to dwie zupełnie różne sprawy. Jeśli chce Pan zająć się na poważnie swoim rozwojem zawodowym, proszę przyjrzeć się własnym zasobom i ograniczeniom a nie szukać ich w literaturze, nawet najlepszej. Pozdrawiam!