Jak rozumieć ten wynik na inteligencję?

Witam mam 32 lata i kiedyś robiłem sobie test na inteligencje Ravena i Wechslera. Wynik Ravena, to 110 a Weschlera skalą słowną 115 a bezsłowną 78. Wynik bardzo zaniżyło dwa zadania układanki i klocki i teraz moje jak obliczyć średnią z Weschlera, czy tak jak matematyka podpowiada czyli dodać dwie sumy i podzielić przez dwa a wtedy mieszczę się w normie? pytanie jak taką różnicę należy interpretować. Czy w sytuacji kiedy bym miał np na granicy norm wszystkie zadania Weschlera było by lepiej niż tutaj gdzie dwa były mocno poniżej a inne się mieściły w normie całkiem? Wychodzi, na to , że mam w niewielkiej zakresie ale, za to wyraźnie jeśli chodzi o dopasowywanie elementów w całość. Przypuszczam , że osoby przeważnie mają albo poniżej przeciętnej w obydwóch albo w normie , a u mnie jest bardzo duża różnica. Zakładając, że się mieszczę w normie, to należy ten wynik brać z pewnymi uwagami jako niestandardowy gdzie jestem w mniejszości.? Czytam ,że zdarza się aby wyniki się sporo różniły ale u mnie z wyraźnej inteligencji poniżej przeciętnej w bezsłownej jest przeskok w inteligencje praktycznie powyżej przeciętnej. Jeszcze test Ravena całkiem nie źle ale to już mniej miarodajne chyba?

Jeśli wynik ogólny zaniżyły wyniki w podskali Klocki oraz Układanki, to znaczy, że ma Pan problem z dokonywaniem analizy i syntezy wzrokowej (tak często mają osoby np. z dysleksją rozwojową czy ogólniej z problemami w pisaniu i czytaniu). W interpretacji dobrze znać wyniki wszystkich podskal, a nie tylko wyniki ogólne.

Rozumiem, że przejął się Pan uzyskanym wynikiem. Dlaczego?