Jak interpretować wyniki testu Wechslera?

Moje pytanie dotyczy testu wechslera ,a mianowicie skali słownej ,uzyskany wynik w badaniu to II=112 ,test był wykonywany w diagnostyce aby wykluczyć inne zaburzenia ,czy to dobry wynik? i czy przewyższa on średnią w populacji ?

Wynik II=112 oznacza, że inteligencja osoby badanej mieści się w normie. Przeciętna inteligencja dla populacji to przedział 90-109 (dla skal wechslerowskich). W tym sensie wynik oznaczałby inteligencję nieco wyższą niż średnia dla populacji. O konkretną interpretację warto dopytać psychologa, który badania przeprowadził. Dodatkowo będzie potrafił określić mocne strony osoby badanej, obszary poznawcze lepiej rozwinięte itp.