Określenie rodzaju inteligencji

Witam, Z czym związany jest taki rodzaj inteligencji, bystrości? - kiedy nie rozumie się rzeczy prostych, przychodzą one z wielkim trudem (przykładowo jakies zadania matematyczne), natomiast rzeczy bardzo trudne - z wielką łatwością, jak gdyby doznało się oświecenia w danym momencie. Kiedyś pewien profesor, który mnie uczył tak mnie skwitował, że albo jestem tępy, albo mam przebłyski geniuszu, z łatwymi rzeczami często mam problem, a z trudnymi odwrotnie. Dlaczego tak się dzieje?

Witam. Tak czesto bywa, ze geniusz ma problem z poradzeniem sobie z prostymi rzeczami. Dzieje się tak z powodu funkcjonowania mózgu takiej osoby, ze jedne ośrodki są mocno rozwinięte, a inne nie.
Magdalena Brabec

Witam,
pisze Pan bardzo ogólnie. Generalnie rzeczywiście są rożne rodzaje inteligencji i zdolności. Pan zapewne jedne ma bardzo dobrze rozwinięte, być może inne nieco mniej. Może być też tak, że przy wykonywaniu prostych zadań także inne czynniki wpływają na ich gorsze wykonanie, takie jak trudności z utrzymaniem koncentracji, może nieco z motywacją. Taki bardzo nierówny profil inteligencji zdarza się raczej rzadko, choć typowe są różnice w poszczególnych zdolnościach, zwykle nie są drastyczne. Może warto skonsultować się z psychologiem, dokładniejsze informacje może Pan otrzymać po indywidualnej diagnozie. Pozdrawiam.