Jak poradzić sobie z ciężkim stresem przed egzaminem na prawo jazdy?

Odkąd mam wyznaczony termin egzaminu na prawo jazdy bardzo się stresuje. Na samą myśl o tym bardzo się denerwuje, serce zaczyna szybciej bić, zaczyna mnie boleć głowa i zbiera się na wymioty oraz płacz, jestem roztrzesiona i nie mogę normalnie funkcjonować. Próbowałam ziołowych tabletek uspokajajacych lecz zbytnio nie pomagają. Do tego dochodzi jeszcze stres związany ze szkoła i ze sprawdzianami. Jak sobie z tym poradzić?

Witam!
Wydaje się, że egzamin wywołuje u Pani napady paniki. Myślę, że warto porozmawiać ze specjalistą. Można także spróbować treningu relaksacyjnego.
Życzę powodzenia. JPluta

Witam,
przy takim poziomie pobudzenia, o którym pani napisała ziołowe tabletki nie pomogą. Sugeruję umówienie się na kila tygodni przed egzaminem na prawo na kila spotkań u psychologa/psychoterapeuty w celu pracy nad radzeniem sobie ze stresem tego egzaminu. Takie przygotowanie do tego konkretnego zadania przed którym pani stoi. Jeśli w czasie pracy stwierdzicie, że przydałoby się szersze zajęcie problemem stresu/lęku w pani życiu to wtedy mogą państwo umówić się na dalsze spotkania i inne cele. Może pani także udać się do lekarza aby zastosować leki na receptę - jednak jest to metoda, która nie pozwoli pani poradzić sobie ze stresem na dłużej.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki