Silny stres podczas egzaminu na prawo jazdy

Jestem 25-letnią kobietą i mam problem z egzaminem na prawo jazdy. Na jazdach wszystko idzie mi dobrze, instruktorzy mnie chwalą. Zdawałam już kilkanaście razy i nic z tego nie wyszło. Lubię jeździć, ale na egzaminie strasznie się stresuję. Czym? Tym, że obok mnie jest egzaminator, obca osoba, która mnie ocenia i krytycznie na mnie patrzy, że zaraz zrobię coś nie tak. Poza tym jak już zrobię niewielki błąd, szybko się dekoncentruję. Nie wiem już co mam zrobić. Poddać się, czy dalej się starać?

Witam,
myślę, ze warto się starać, przede wszystkim też inaczej spojrzeć na sytuacje oceny, być może jakieś konsultacje z psychologiem mogłyby pomóc. Pozdrawiam.

Może warto spotkać się z psychologiem i przepracować przyczyny trudności w sytuacjach, gdy jest Pani oceniana? Może to wynikać z niskiej samooceny i poczucia wartości, negatywnych doświadczeń w tym obszarze i związanym z tym lękiem.
Przepracowanie tych przyczyn ułatwi Pani radzenie sobie z podobnymi sytuacjami w przyszłości, a także umożliwi kolejne podejście do egzaminu na prawo jazdy.