Nawyk gryzienia włosów w stresowej sytuacji

Mam problem, kiedy jestem w stresowej sytuacji gryzę włosy i nie potrafię tego powstrzymać ,to mnie odpręża. Jak temu zaradzić?

Proszę Pani
Najlepiej w takiej sytuacji przygotować siebie by się nie stresować. Jeśli chodzi o stres, to pojawia się on wówczas, gdy w ważnej sprawie w przeżyciu danej osoby, dysponuje ona niewystarczającymi zasobami by sprostać wymogom zadania. Co robić? Po pierwsze ustalić wewnętrznie jaka jest ważność sprawy. Ćwiczenia w kółku służą rozwojowi, i nie są wyzwaniem. Proszę je traktować jako małoważne i wówczas mimo napięcia czynności będą wykonywane sprawniej, np. wypowiadanie się. Proszę także wprowadzać się w tzw. stan zasobności, ma Pani w sobie wszystko by sprostać sytuacjom, które wydają się trudne! Kiedy się Pani wprowadzi w ten stan, proszę dotknąć jednym z palców kciuka. I powtarzać do zetknięcie będąc w tym stanie zasobności. Ten nawyk zastąpi gryzienie włosów.
Powodzenia Tomasz Furgalski