odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza
Witam.
Napady złości, o których Pani napisała z pewnością mają swoją przyczynę, którą należy odkryć i poddać procesowi, najlepiej podczas psychoterapii. Przyczyny mogą być różne, od relacji z rodzicami w dzieciństwie, poprzez prace, relacje w domu aż po zaburzenia gospodarki hormonalnej. Doraźnie może Pani próbować rozładować agresję biegając lub uprawiając inny sport, proszę też spróbować różnych technik oddychania i relaksacji.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
Aby móc zaradzić stanom, których Pani doświadcza, przede wszystkim należy zbadać ich przyczynę. Czyli jakie podłoże ma opisywana przez Panią złość i wysoka reaktywność. Ponadto wspomina Pani o reakcjach lękowych i stresie. Tym bardziej zalecałabym konsultację u psychologa/psychoterapeuty i podjęcie psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry, nie sposób udzielić odpowiedzi na pani pytanie bez poznania dokładnie pani sytuacji. Jeżeli problem trwa od dłuższego czasu zachęcam do przeprowadzenia pełnej diagnozy u psychologa - psychoterapeuty, który zaleci dalsze kroki postępowania. Na początek warto poznać pani strukturę osobowości, sytuację życiową - czyli możliwe przyczyny pani stanu. Pozdrawiam.
Witam,
Zalecana jest konsultacja psychologiczna, która pozwoli ustalić przyczynę oraz znaleźć rozwiązanie - zalecana terapia behawioralno - poznawcza.
Pozdrawiam,
MM
Witam Panią. Mam takie przekonanie, że kluczową kwestią w skutecznej pomocy dla Pani będzie zidentyfikowanie co leży u źródła opisywanych przez Panią problemów. Psychologowie nazywają tę fazę diagnozą. Jej częścią jest wywiad, który może przybliżyć do rozpoznania. Być może Pani wybuchy złości i reakcje nawet przy "najmniejszych rzeczach" sugerują, że Pani układ nerwowy jest rozregulowany. Gdyby tak było ważne będzie dociec co go rozregulowało (jakie doświadczenia, sytuacje). Jednym z najsilniejszych źródeł są sytuacje, które stawiają nas w obliczu zagrożenia, naruszają nasze poczucie bezpieczeństwa. Noszą one nazwę traumatycznych. Jeśli w Pani przeszłości miały miejsce takie doświadczenia to potrzebuje Pani pomocy specjalisty by móc bez większych kosztów stawiać obecnie czoła sytuacjom stresowym. Może być również tak, że obecne sytuacje jakimś elementem przypominają Pani o innych trudnych doświadczeniach z przeszłości i stają się "katalizatorem" do opisywanych przez Panią reakcji i zachowań. Proszę wykonać kolejny krok po napisaniu do tego portalu i spróbować nawiązać kontakt bezpośredni ze specjalistą. Obawiam się, że jeśli moje hipotezy byłyby bliskie prawdy to Pani trudności i dolegliwości będą się nasilać i utrudniać funkcjonowanie nie tylko w kontaktach społecznych. Pozdrawiam Panią.
http://piotrantoniak.pl/
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Niekontrolowane napady złości u 21-latki – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Czy objawem nerwicy mogą być napady złości? – odpowiada Mgr Anna Szyda
- Silne napady złości u 22-letniej osoby – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Częste napady furii u 25-letniej osoby – odpowiada Mgr Violetta Ruksza
- Lęk przed konfliktami w pracy – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Czerwienienie twarzy w sytuacjach stresowych – odpowiada Sylwia Osada
- Jak można sobie pomóc w napadach lękowych? – odpowiada Mgr Michał Pyter
- Paraliżujący lęk w sytuacjach stresowych – odpowiada Mgr Elwira Chruściel
- Niekontrolowane napady złości i agresji – odpowiada Dr Krzysztof Dudziński
- Jak opanować niekontrolowane ataki złości? – odpowiada Mgr Bożena Waluś
artykuły
Najczęstsze błędy psychoterapeutów, czyli jak nie marnować czasu i pieniędzy
Decyzja o szukaniu pomocy psychologicznej jest zwy
Czy jesteś typem psychosomatycznym?
Psychosomatyka jest nauką, która zajmuje się zależ
Jeden dzień w Dziennym Domu Opieki Medycznej
Dzień zaczyna się tutaj jak w każdym prawdziwym do