Przedłużające się krwawienie

Witam, mam 18 lat i jestem w trakcie pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych z małą ilością hormonów. Mój okres przedłużył się. Dziś jest 11 dzień, ale teraz jest to bardziej obfite krwawienie niż typowy okres. Czy to normalne przy pierwszym opakowaniu i czy w tym miesiącu to się skończy, czy dopiero ustanie po kilku opakowaniach? Innych skutków ubocznych nie zauważyłam, więc jeżeli to jest normalne to tabletki chyba są dobrze dobrane?

18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

na początku stosowania doustnej antykoncepcji organizm kobiety musi się przystosować do zmian hormonalnych zachodzących w jej organizmie. Należy brać regularnie tabletki a po kilku ( od 2-3 miesięcy) wszystko powinno się unormować. W razie przedłużających się dolegliwości zalecam wizytę u lekarza ginekologa.

Pozdrawiam!