Przedłużający się kaszel od ponad miesiąca

Witam mam problem z przedłużającym się kaszlem. Kaszlę już od ponad miesiąca, pierwsze epizody były związane z zapaleniem zatok, zapalenie zatok wyleczyłam natomiast kaszel został, najgorszy jest nad ranem, wieczorem i w nocy, zazwyczaj suchy, jednak czasem coś się"odrywa" często nie daje zasnąć, byłam u lekarza rodzinnego, osłuchał płuca, stwierdził ze nie ma w nich żadnych zmian osłuchowych i przepisał lek rozszerzający oskrzela:lek biorę już 5 dni i nie ma poprawy,jaka może byc przyczyna?

Lek. Katarzyna Szymczak

Kaszel poinfekcyjny może utrzymywać się nawet do kilku tygodni po wyleczeniu infekcji, ze względu na nadreaktywność rzęsek.
Pozdrawiam