Przedwczesny wytrysk u 40-latka a odpowiednie działania

mam 40 lat i niestety cierpie na przedwczesny wytrysk zazwyczaj po chwili moglem kontynulowac stosunek i byl on troche dluzszy ale obecnie czasem ciezko o druga runde niemam mozliwosci na wizyte u lekarza co powinienem zrobic

Dzień dobry.

Okres refrakcji u mężczyzny, czyli stan po wytrysku i orgazmie, bywa różny w zależności np. od stanu zdrowia, trybu życia, temperamentu i - co tu dużo mówić - od wieku. Czasem może wynosić kilka-kilkanaście minut, a czasem kilka-kilkanaście godzin. Możliwe, że w Pana przypadku właśnie wiek jest podstawową przyczyną niemożności podjęcia kolejnego stosunku bezpośrednio po wytrysku. Sugerowałbym pomimo wszystko wizytę u lekarza urologa, który mógłby wdrożyć odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Niestety (albo na szczęście) wizyta u lekarza jest konieczna i to właśnie jest właściwa dla Pana droga.
Możliwość natychmiastowego drugiego stosunku zazwyczaj mija z wiekiem mężczyzny - naturalnie wydłuża się czas refrakcji (fizjologicznego "odpoczynku" po wytrysku). Problemem, który można leczyć jest za to wytrysk przedwczesny. Czas pierwszego stosunku może być dłuższy tak, aby był dla Pana (a także dla partnerki) bardziej satysfakcjonujący.
Proszę zgłosić się do lekarza seksuologa, który po osobistej rozmowie, zebraniu szczegółowych informacji i przeprowadzeniu badań diagnostycznych, przepisze właściwe leki.

Pozdrawiam!