Przegryzanie tabletek

Co zrobić jeśli starsza osoba nie chce polykac tabletek tylko je gryzie? Zwykle podanie tabletek trwa około 30 minut...

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Możliwość rozdrobnienia leków zależy od ich postaci - tzn. niewskazane jest rozgryzanie kapsułek lub leków o przedłużonym uwalnianiu. Możliwe, że można zmienić postać przyjmowanych leków, jednak w tej sprawie należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym.

Proszę poprosić lekarza o wypisanie zamienników w syropie, jeśli ich nie ma to zmianę leków na takie, które działają również po rozgryzaniu ( muszą to być tabletki ).
Jaki jest powód rozgryzania?? czy są to zaburzenia połykania?
pozdrawiam

Można poinformować o tym lekarza- są odpowiedniki większości leków ,które można albo rozpuszzcać ,albo rozgniatać