Przepuklina przełyku i nudności po spożyciu tłustych posiłków

Witam, cierpię na przepuklinę przełyku męczą mnie okropne refluksy niemal codziennie, do tego mam stłuszczenie wątroby nie mogę nic zjeść tłustego ani smażonego ponieważ mam mdłości boli mnie pod żebrem i jestem okropnie senna , do tego mam jelito nadwrażliwe, nie wiem jak mam sobie z tym wszystkim poradzić proszę o pomoc lekaż rodzinny nazwał mnie hipohondryczką i kazał schudnąć ponieważ mam nadwagę, ale ja pomimo wszelakich prób nie chudnę przez tą stłuszczoną wątrobę pewnie? proszę o poradę

Lek. Tomasz Budlewski

Podtrzymuje opinię lekarza, nadwaga i otyłość zwiększają dolegliwości. Stłuszczenie wątroby nie ma tu nic do rzeczy. Poza tym proszę unikać spożywania posiłków przed snem. Najlepiej min 3 h przed snem już nie jeść. Unikać potraw, które nasilają dolegliwości. Proszę zastąpić smażone potrawy, pieczonymi lub gotowanymi, jeść dużo owoców, warzyw. Więcej się ruszać. Poza tym farmakoterapia.