Przerośnięte endometrium i stosowanie Luteiny

Dzień dobry. Byłam ostatnio u ginekologa i lekarz zrobił mi USG przez brzuch. Następnie stwierdził że mam przerosnięte endometrium i że muszę zacząć koniecznie brać Luteinę (wcześniej byłam na naturalnym cyklu). Co to znaczy że mam przerośnięte endometrium? Grubosć 1,4 . Miesiaczki nie są obfite. Rok temu miałam niedokrwistosc i przyjmowałam żelazo (Hemofer). czy to coś poważnego? Proszę o szczegółową odpowiedz.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przerośnięte endometrium to inaczej błona śluzowa macicy o zbyt dużej grubości. Proszę zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. W razie wystąpienia niepokojących dolegliwości konieczna będzie ponowna wizyta u lekarza.