Przerwa między ostatnim wytryskiem a kolejnym stosunkiem

Chciałbym zadać pytanie dot.masturbacji a stosunku. Mianowicie współżyłem ze swoją partnerką ostatnio pierwszy raz,no i nie trwało to najdłużej,uprawiając petting dużo dłużej,jednak, gdy tylko znalazłem się w niej za 1 czy 2gim razem (bo tyle łącznie ich było) nie potrafiłem wytrzymać.Jaka byłaby najlepsza 'odległość' między ostatnim wytryskiem a kolejnym stosunkiem by trwał on jak najdłużej? Podobno masturbacja wpływa niekorzystnie,ale jej brak? Według mnie wpłynie to jeszcze gorzej (szybciej)

Dzień dobry!

Wczesny wytrysk i mała kontrola nad momentem wytrysku jest naturalna u mężczyzn młodych, rozpoczynających życie seksualne i współżyjących nieregularnie lub rzadko.
Nie ma takiego idealnego czasu przerwy między stosunkami, który gwarantowałby, że będzie on trwał o wiele dłużej.
Czas refrakcji jest indywidualny dla każdego mężczyzny.
Jeśli jest możliwe podjęcie drugiego stosunku w kilka/ kilkanaście minut po pierwszym (lub po prostu tego samego dnia/ tej samej nocy) jest możliwe, że będzie on trwał dłużej niż pierwszy. Nie jest to jednak pewne.

Masturbacja sama w sobie nie ma bezpośredniego wpływu na czas trwania stosunków. Można jednak podczas masturbacji trenować zwiększanie swojej kontroli nad momentem wytrysku.

Pozdrawiam!