Przerwa w braniu tabletek - dlaczego nie dostałam okresu?

Biorę tabletki antykoncepcyjne od dwóch lat. Nie robiłam nigdy przerwy, jednak ostatnio nie brałam ich przez miesiąc i ponad miesiąc już nie mam miesiączki. Byłam u ginekologa, robił mi badanie usg i nie jestem w ciąży, jednak nie powiedziałam mu o tej przerwie. Chwiałabym znowu zacząć normalnie brać tabletki, ale czy powinnam zaczekać, aż faktycznie dostanę miesiączkę, czy nie muszę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po długim okresie stosowania antykoncepcji - nie u każdej kobiety od razu powraca fizjologiczna czynność jajników. Nieraz i przez pół roku występują zaburzenia miesiączkowania. Jeżeli w badaniu usg nie było żadnych odchyleń, nie ma obowiązku czekania, aż wystąpi krwawienie. W przypadku, gdy rozpocznie Pani przyjmować antykoncepcję (sama Pani ustala pierwszy dzień) i nie pojawi się krwawienie z odstawienia podczas przerwy 7-dniowej, należy skonsultować się z ginekologiem.

Serdecznie pozdrawiam!