Przerwanie tabletek antykoncepcyjnych w połowie opakowania. Kiedy należy zacząć brać je od nowa?

Przerwałam branie tabletek antykoncepcyjnych gdzieś mniej więcej w połowie. Po 4 dniach od przerwania dostałam miesiączkę. Mam je brać od pierwszego dnia miesiączki czy zrobić tą 7dniową przerwę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Pierwsze krwawienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych nie jest miesiączką a krwawieniem z odstawienia.
W tej sytuacji najlepiej poczekać do pierwszej miesiączki po odstawieniu tabletek (czyli jest to drugie krwawienie) i zacząć przyjmować tableteki od pierwszego dnia miesiączki. Wówczas działanie antykoncepcyjne będzie zachowane od początku przyjmowania tabletek.

Pozdrawiam