Przerzuty do płuc i wątroby po usunięciu krtani

MÓJ TATA 61 LAT .CAŁKOWITE USUNIĘCIE KRTANI 2 LATA TEMU.3 MIES.TEMU WYKONANE BADANIE PET KTÓRE POTWIERDZA PRZEŻUTY DO PŁUC,WATROBY I MASA W SRÓDPIERSIU NACIEKAJACA GŁOWNĄ ZYŁE RAMIENNA GŁOWOWA.LEKARZ OD PLUC KAZE OBSERWOWAc guzki bo sa małe i zadnej biobsji nie wykonał chociaz mielismy skierowanie,z tym srodpiersiem tez nic nie zrobili mam skontaktowac sie z pania onkolog ma podac agresywna chemie.moj tato czuje sie bardzo dobrze nic go nie boli a tu takie rzeczy co mam robic ?

Witam! Przerzuty dają charakterystyczny obraz w obrazie badania PET, zapewne dlatego pulmonolog odstąpił od wykonania biopsji. Mimo iż tata czuje się dobrze, radzę postępować zgodnie z zaleceniami onkologa i poddać się chemioterapii. Na tym etapie zmiany mają szansę się cofnąć. Nie warto czekać z wdrożeniem odpowiedniego leczenia do czasu aż przerzuty zaczną dawać objawy kliniczne. Pozdrawiam i życzę powodzenia.