Przetłuszczanie skóry w strefie T u 22-latki

Dzień dobry. Mam 22 lata i mam problemy z cerą. Okres dojrzewania już minął. Cera przetłuszcza się nadmiernie w strefie"T". Nie lubię malować się a chciałabym, żeby cerą wyglądała lepiej. Czy może to o czymś świadczyć ? Czy ma to związek z hormonami ? Proszę o odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Trudno to stwierdzić bez przeprowadzenia badań hormonalnych. Najpewniej wystarczy stosowanie odpowiednich dla Pani rodzaju cery kosmetyków.