Przewlekłe infekcje i ból w klatce piersiowej oraz zmiany w płucach
Witam.Od kilku miesięcy choruję i odczuwam ból w klatce piersiowej a nawet kłucie. Robiono mi CT.Pierwszy wynik wykazał w obu płucach bardzo liczne lite zmiany ogniskowe położone w częściach obwodowych i podopłucnowych a w śródpiersiu pojedyncze węzły chłonne następne CT wykonane po 2 tygodniach wykazało redukcje ognisk rozsianych w miąższu płucnym i powstanie nowych zmian. Miałam bronchosopie i wykazała paciorkowca zieleniejącego.Prosiłabym o wskazówkę czym spowodowane są zmiany?.Pozdrawiam

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Witam! Na wstępie muszę zaznaczyć, iż badania obrazowe w każdym przypadku powinny być interpretowany w kontekście pełnego badania klinicznego i historii dotychczasowej choroby pacjenta. Opisane ogniska w połączeniu z powiększeniem węzłów chłonnych mogą świadczyć między innymi o procesie zapalnym toczącym się w tkance płucnej.