Przewlekłe problemy z żołądkiem

Witam. Jestem kobieta i mam 28 lat, od prawie roku mam problemy z żołądkiem, po różnych badaniach lekarz powiedział mi, że żołądek jest przekrwiony i że znajduje się tam żółć. Lekarz zapisał mi również tabletki (NOLPAZA-tabletki do jelitowe), po których czuję poprawę. Chciałabym się od Państwa dowiedzieć co jest przyczyną tej dolegliwości , na czym ta choroba polega, czy jest groźna, jaką powinnam stosować dietę ( co najbardziej szkodzi, co należy unikać a nawet wykluczyć z jadłospisu?)?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, prawdopodobnie choruje Pani na przewlekłe zapalenie żołądka. Jest spowodowana np poprzez bakterie H. Pylori ale takze wiele innych przyczyn. Nie powinno sie spożywać potraw bardzo tłustych, smażonych, dużych posiłków, ostrych, unikać surowych pokarmów. Najlepiej jeść regularnie, powoli, 5 posiłków dziennie, gotowane lub pieczone. Po dokładna poradę zalecam udać sie do dietetyka oraz lekarza prowadzącego. Pozdrawiam