Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka i refluks żołądkowo-przełykowy

Witam! od ponad pół roku mam problem z żołądkiem.Stwierdzono u mnie przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka i refluks żołądkowo-przełykowy z kilkoma nadżerkami w przełyku. Leki (orthanol, emanera i controloc 40) nie przyniosły żadnego efektu. Wymiotuję codziennie, od kilku do nawet kilkunastu razy. Ostatnio pojawił się też ból i dyskomfort w żołądku. Nie wiem już co robić. czy takie codzienne "ulewanie" nie jest niebezpieczne? mogą wyjść z tego jakieś powikłania? proszę o pomoc!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy zdecydowanie są bardzo niepokojące. Wskazują na konieczność dokładniejszej diagnostyki górnego odcinka przewodu pokarmowego. Koniecznie proszę zatem skonsultować się ze specjalistą gastroenterologiem, który najpewniej zleci wykonanie gastroskopii.