Refluks żołądkowo-przełykowy, ból żołądka i wracanie treści z żołądka

Witam Mam 21 lat i od lipca 2013r. dzień w dzień mi się "ulewa". Zdarza się to przeważnie ok. 5-6 razy dziennie. Potrafię zwymiotować nawet po wodzie. Po gastroskopii lekarz zdiagnozował u mnie refluks żołądkowo-przełykowy. Pojawiło się też kilka nadżerek w przełyku i przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka. Leki które lekarz mi przepisał (najpierw Orthanol, następnie Emanera oraz Controloc 40) nie przyniosły żadnego efektu. Ponadto ostatnio zaczął boleć mnie żołądek. Co dalej z tym robić?

Witam serdecznie!
Same leki nie pomogą w ograniczeniu tych objawów. Należy wybrać się do dietetyka, który ustali indywidualną dietę, jest to ważne przy Pani schorzeniach, by nie tylko poprawić jakość życia ale też zmniejszyć ryzyko powikłań.
Pozdrawiam,
Patrycja Kłósek
dietetyk kliniczny

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Lekarz powinien zalecić również odpowiednią dietę - proszę udać się do dietetyka, który objaśni zasady stosowania diety w chorobie GERD.