Przewlekłe zaparcia u 2-latki

witam, moja córka(2,5 lat) ma zaparcia ,wypróżnia się dwa razy w tygodniu. Po za tym mało je i na stałe przyjmuje propranolol. Stolce początkowo są twarde a póżniej normalne. Czy problem leży w lekach czy złej diecie? Córka unika owoców bo nie lubi jeść. Nie wiem jak jej pomóc ,bo oddawanie stolca jest bolesne. A czopków już też nie chce. Proszę o pomoc

Witam serdecznie. Lek raczej nie jest powodem dolegliwości. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do pediatry.