Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przewlekłe złe samopoczucie, ucisk skroni i uczucie uderzającego ciśnienia

Dzień dobry, jestem dziewczyną i mam 25 lat. Przez ostatnie 2 lata źle się czuję. Codziennie w pracy czuję ciężką głowę, ucisk lekki przy skroniach i uczucie uderzającego ciśnienia jak wstaję. Ciągle o tym myślę, już nie umiem z tym sobie radzić. Pomaga jak się trochę poruszam, ale jak usiądę to to wraca. Echo serca i EKG mam w porządku. Podstawowe badania krwi i moczu także poza TSH, bo wykazuje 4,95. Bardzo proszę o poradę, co mogę jeszcze zrobić. Byłam u endokrynologa, zalecił dodatkowe badanie, ale nie stwierdził, że to coś poważnego. A ja czuję się fatalnie.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Witam!

Wykonanie dodatkowych badań zleconych przez endokrynologa może wykluczyć lub potwierdzić biologiczne podłoże Pani zaburzenia. Warto również skorzystać z konsultacji neurologicznej. Jeżeli badania i konsultacje lekarskie wykluczą somatyczne podłoże Pani problemów, wtedy proszę zgłosić się do lekarza psychiatry. Opisane przez Panią dolegliwości mogą mieć psychiczne podłoże i wtedy wymagane będzie leczenie psychiatryczne. Warto też zgłosić się do psychologa lub psychoterapeuty, ponieważ to ciągłe myślenie o objawach może wzmagać problem, nawet jeśli jest on o podłożu biologicznym. Praca z psychologiem lub psychoterapeutą powinna pomóc Pani poradzić sobie z psychicznymi dolegliwościami, a także jeśli objawy są spowodowane problemami psychicznymi, także pomóc w ich redukcji. Natomiast odpowiednio dostosowane do Pani potrzeb leczenie psychiatryczne może pomóc odzyskać dobre samopoczucie i poprawić komfort życia, wspomagając redukcję lub całkowite wyeliminowanie objawów. Pozdrawiam

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy