Złe samopoczucie i uczucie odrealnienia

Witam.Od pół roku dziwnie się czuję. Zadaję sobie bezsensowne pytania: "Kim Jestem?" Patrzę w lustro i wiem,że to jestem ja, ale w środku tego nie czuję! Jakbym nie czuła osobowości! Takie odrealnienie. Teraz kolejne myśli a mianowicie...Jak to jest,że ja myślę? (żenujące pytanie).Jak to jest w głowie,że ja myślę? Jak to jest że dni płyną? Rodzina nic nie zauważa. Według nich po prostu jestem sobą. Czuję się fatalnie. Brałam alventę, ale nic mi nie pomogła. Teraz zapisano mi Esticil. Mam 18 lat.

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Trudno na odległość stawiać diagnozę. Proponuję jednak nawiązanie kontaktu z psychiatrą i psychologiem, psychoterapeutą. życzę powodzenia

Część z tych myśli jest związana z budowaniem tożsamości, pytaniem o swoje życie, przyszłość, cele i wartości, a także z doświadczeniem własnego życia, decyzyjności, odpowiedzialności, a także śmiertelności, stanowiące naturalne zagadnienia i dylematy osoby wchodzącej w dorosłość. Jeśli jednak podobne myśli i stany nasilałyby się lub były przyczyna cierpienia warto skorzystać z pomocy psychologa. psychoterapeuty, który pomoże znaleźć przyczyny, rozwiązania, da wsparcie itp.