Uczucie odrealnienia po dopalaczach

Mam dziwne objawy, w sierpniu zażyłem dopalacz (jeden raz , zamiennik marihuany) , byłem przygnębiony miałem nieostry wzrok i uczucie odrealnienia przez jakiś tydz, później jednak było już lepiej , od początku listopada słyszę dziwne myśli(głosy?) w głowie i mam przed oczami co jakiś czas białe plamki i mam poczucie że nie jestem sobą. Panicznie boję się schizofrenii...

Witam serdecznie,
Napisałeś, że od początku listopada masz poczucie tego, że nie jesteś sobą, przed oczami widzisz białe plamki oraz słyszysz głosy w głowie - jednak masz świadomość, że te głosy nie są realne. Moim zdaniem nie powinieneś obawiać się schizofrenii - jednak mimo wszystko warto skonsultować się z psychologiem/psychiatrą, które znajdzie przyczyny powyższych objawów.
Pozdrawiam

Objawy derealizacji przez tydzień po środkach psychoaktywnych były odpowiedzią organizmu na neurotoksyny.
Utrzymujące się teraz objawy depersonalizacji wymagają konsultacji lekarza psychiatry, bo są to objawy psychopatologiczne.
Wnioski konstruktywne mam nadzieję Pan wyciągnął?
Ten sam środek dla jednych wydaje się "łagodny", zwykle jednak tylko do czasu, a inni reagują na neurotoksyny dramatycznie, tak jak Pan.Proszę nie zwlekać z konsultacją specjalisty psychiatry. Nie ma rejonizacji, niepotrzebne są skierowania w ramach NFZ.
Pozdrawiam.