Uczucie odrealnienia i smutku

Mam 23 lata. Mam wrażenie, że żyję w innym świecie. Nic nie czuję prócz smutku i żalu, które "atakują mnie" , po czym znów wszystko wraca do stanu obojętności. Zdarza się, że mam ogromny natłok myśli i wydaje mi się, jakbym zaraz miała nie wytrzymać.Odczuwam przenikającą samotność. Rozmawiam ze sobą w myślach cały czas. Rozmyślam o sensie mojego życia, analizuję zachowania ludzkie, wszystko widzę w negatywnym świetle.Nie odczuwam radości, miłości, czasem stres mnie przytłacza. Proszę o pomoc..

Witam,
Być może taka ucieczka od realności jest uzasadniona i dlatego próbujesz sobie poradzić teoretycznym rozważaniem zamiast doświadczyć życia.Nieraz zdarza się to po bardzo trudnych doświadczeniach,gdy myśli z cała siłą próbują oderwać się od wspomnień.Nie wiem,czy korzystałas kiedyś z pomocy terapeuty ale zachęcam do podjęcia takiej próby,gdyż pozostajesz w swojej izolacji i lęku,który jak czytam,przestaje już dawać dobre odpowiedzi.Twoje skarga sugeruje też,że nie powierzyłaś nikomu swego stanu,więc tym bardziej jest Ci z nim trudno.
Serdecznie pozdrawiam

Opisany stan wymaga podjęcia leczenia. Proszę zadbać o siebie i udać się do specjalisty - psychologa lub psychiatry.

Witam. Myślę, że warto zgłosić się na psychoterapię, do psychologa i do psychiatry. Byc może pojawiła się depresja, więc warto zadbac o swój stan zdrowia. psychiatra może zapisac skuteczne leki, takie które spowodują lepsze samopoczucie. A psychoterapia do Pani możliwość zrozumienia siebie, pomoże w radzeniu sobie z sobą jak i z trudnymi sytuacjami. Powodzenia