Jak zapomnieć o złej przeszłości?

Jak zapomnieć o złej przeszłości?Nie mogę się uwolnić od myśli,nienawidzę siebie,że dałam sie oszukać,dręczyć psychicznie człowiekowi,któremu ślub był potrzebny do załatwienia sobie stałego pobytu w Polsce i zarabianiu pieniędzy.To ukrainiec,którego pokochałam,pomagałam .Leczę się,a myśli mnie dręczą.Czasami mam dość,nie chce mi się żyć wrzos7i

Z wypowiedzi Pani wynika, że podjęła Pani próbę leczenia, jednak nie mam pewności czy ograniczyła Pani leczenie do przyjmowania lekarstw od lekarza psychiatry czy też uczęszcza Pani na psychoterapię?

Jeżeli jest Pani jedynie w terapii farmakologicznej zachęcałabym także do podjęcia psychoterapii. Przepracowanie trudnych doświadczeń pozwoli nie tylko na racjonalizację wydarzeń, ale także na zmotywowanie Pani do stworzenia życia o jakim Pani marzy.

Proszę poszukać psychologa w swojej okolicy i skorzystać z możliwości jakie daje psychoterapia.

Serdecznie!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Doświadczenie wykorzystania i oszukania często bywa bardzo trudne. Jeśli jednak zgłosiła się Pani po pomoc do psychoterapeuty i leczy się Pani z powodu zdiagnozowanych trudności, to jest Pani już na dobrej ścieżce do poprawy swojego samopoczucia. Proszę nie poddawać i dążyć do swoich celów. Jeśli Pani samopoczucie będzie się jednak pogarszać, lub jeśli doświadcza Pani myśli samobójczych, to sugeruję przedyskutować ze swoim terapeutą także wizytę u psychiatry (lub samodzielnie się do niego zgłosić). Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia

http://www.gabinetzmian.pl

Witam Panią. Na początek zwraca mi uwagę tytuł Pani postu - "jak zapomnieć o złej przeszłości". Te z przeżyć i doświadczeń w naszym życiu, które są silne a przez to wyraziste nie da się zapomnieć. Może warto by znalazła Pani dla nich odpowiednie miejsce w swoich wspomnieniach. Nie będzie to jednak możliwe jeśli będzie Pani miała do siebie negatywne nastawienie, które wyraża się choćby słowami "nienawidzę siebie". Przeczytałem, że korzysta Pani z pomocy, terapii. Mam nadzieję, że jest to również praca nad Pani samooceną i poczuciem własnej wartości. Proszę temu poświęcić uwagę. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/