Jak zlikwidować uczucie smutku i lęku?

Dzień dobry, Mam pytanie jak mogę zakwalifikować moje objawy: smutek spowodowany lękiem przed zalamaniem nerwowym. I do tego podsycany obawą, że skoro się tak zamartwiam, to właśnie z przemęczenia tym błędnym kołem dostanę depresji wymagającej hospitalizacji. Czy to objawy nerwicowe? Czy depresyjne

Na Pani pytanie może odpowiedzieć lekarz psychiatra czy psychoterapeuta po rozmowie.

Proszę poszukać pomocy. Myslę, że psychoterapia jest najlepszym rozwiązaniem. Rozmowy z psychoterapeuta przyniosa ulgę, pomogą odnaleźć źródło Pani samopoczucia i odzyskac równowagę.

Psychoterapeuta będzie też wiedział po poznaniu Pani czy wystarczy psychoterapia czy może też jednak potrzebna będzie wizyta u lekarza psychiatry i recepta na leki.

Proszę bez obaw szukać pomocy. W dzisiejszych czasach wiele osób żyje z niepokojem, lękami. Nie trzeba się z tym borykac samemu.

Psychoterapeuci przyjmuja także w ramach kontraktów NFZ jeśli nie stać Pani na prywatne wizyty.Prosze poszukać.

Zyczę jak najszybszego powrotu spokoju.

Depresja jest zaburzeniem nerwicowym. Generalnie nadmierny lęk, niepokój, obniżony nastrój i zamartwianie się są podstawą do tego, by udać się do psychologa. Namawiam do konsultacji i podjęcia psychoterapii. Pozdrawiam

Witam Panią.
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia
Pani prowadzi. Czy przeżywa lub przeżywała
Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Opisane przez Panią objawy zapewne mają podłoże
emocjonalne czyli są natury psychologicznej.
Możliwe, że ich źródłem są przeżywane emocje,
długotrwały stres lub przykre czy traumatyczne
doświadczenia z przeszłości.
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą też
nerwicy, stanom lękowym i depresji.. .
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Aby skutecznie wyleczyć Pani dolegliwości, należy dotrzeć
do źródła problemu i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii,
dzięki której odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną,
radość życia i umiejętność kontrolowania własnego życia .
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, polecam Pani konsultację psychologiczną, która myślę że przede wszystkim pomoże uporządkować Pani życie na tyle, że nie będzie musiała Pani obawiać się załamania nerwowego. Być może nie jest Pani zadowolona z jakości swojego życia, byc może istnieją racjonalne powody dla których obawia się Pani załamania lub depresji, byc może znając te powody będzie Pani w stanie dokonać w swoim życiu takich zmian, żeby nie musieć się tego dalej obawiać. Znając przyczynę, można opracować rozwiązania, mamy wtedy realny wpływ na to, jak wygląda nasze życie. Pozdrawiam, Monika