Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przewlekły ból brzucha

Witam, mam 25 lat. Ból brzucha towarzyszy mi już od ok. 2 tyg. wizytę u lekarza mam za 3 dni, ale chciałbym się dowiedzieć teraz czegoś na temat mojego bólu, ponieważ bardzo się martwię. Z początku ból brzucha miał miejsce jak pępek jest, może to promieniowanie jakieś albo coś, bo ostatni tydzień boli mnie na środku klatki piersiowej zaraz pod żebrami. Nie jest to ból ostry i rano jak się budzę go nie mam, dopiero jak wstanę, pochodzę, coś zjem, ale jak się już pojawi to towarzyszy mi dopóki nie usnę. Jest to ból dokuczliwy, czasem się wzmocni na chwilkę po papierosie lub zjedzeniu czegoś. Jeżeli możecie coś powiedzieć co to może być bardzo proszę o udzieleniu jakichkolwiek informacji. Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Witam! Przyczyny opisanego bólu nie sposób ustalić z całą pewnością bez przeprowadzenia diagnostyki. Rozpocząć należy od szczegółowego wywiadu i badania lekarskiego - następnie lekarz zaplanuje badania dodatkowe. Opisane lokalizacje i charakter oraz okoliczności występowania mogą sugerować górny odcinek przewodu pokarmowego - żołądek lub dwunastnicę, jednak nie można wykluczyć innej lokalizacji ewentualnej patologii. Jednym z istotniejszych badań jakie trzeba będzie wykonać wydaje sie więc gastroskopia. Pozdrawiam

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy