Przewlekły ból brzucha po lewej stronie a podejrzenie raka trzustki

Witam! Pisze w odpowiedzi na odpowiedzspecjalisty na moje pytanie o przewlekly bol brzucha po lewej stronie. Doradzil mi wasz specjalista zrobic kolonoskopie. Jestem juz po tym badaniu,wszystko jest ok.Gastroskopia tezok,morfologia wykazala niewielka niedokrwistosc normocytarna,amylaza w krwi i moczu w normie,usg nic nie wykazalo,mocz erytrocyty5 w polu widzenia,swieze i czesciowo wylugowane.Bol caly czas sie utrzymuje,tylko zmienia sie jego nasilenie.Czy to moze byc rak trzustki?

Dzień dobry,

W przypadku raka trzustki najprawdopooibniej miałby Pan nieprawidłowości opisane w usg brzucha, o ile zostało dobrze wykonane. Proszę na spokojnie podejść do problemu.
Jeśli obawia się Pan nowotworu trzustki, to proszę wykonać oznaczenie we krwi markerów: CEA i Ca 19.9, w raku trzustki są zwykle podwyższone. Przy nowotworach trzustki ( w zależności od ich stopnia zaawansowania może pojawić się cukrzyca), proszę oznaczyć glikemię na czczo. Warto oznaczyć CRP. Aby móc coś więcej powiedzieć, należałoby Pana dokładnie zbadać i zebrać szczegółowy wywiad. Nie napisał Pan na jakim poziomi jest ból - nadbrzusze, śródbrzusze, czy podbrzusze.A może ma Pan kamyczek w lewej nerce i ultrasonografista go nie zauważył, stąd obecność erytrocytów w moczu. Może jakiś przewlekły stan zapalny? Proszę udać się do dobrego internisty, który Pana porządnie zbada i przeanalizuje wyniki badań. Proszę nie zakładać od razu najgorszego.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz