Wyniki badania krwi a ryzyko raka trzustki
Witam. Czy w moim wieku można mieć raka trzustki? Źle się czuję od jakiegoś czasu. Brakuje mi sił. W morfologi mam zmniejszoną liczbę płytek we krwi 138 (150-500). Ob 5. Amylaza dolna granica normy 31 (28-100). ALT 36 ( norma do 32). Glukoza 89 ( norma 60 do 110) .Boli mnie kręg w odcinku piersiowym. Miałam robione usg 2 miesiące temu które nic nie wykazało. Swędzą mnie też czasami ręce od wewnątrz. W rodzinie mamy raka piersi. Czy mam powód do niepokoju? Jakie badania jeszcze wykonać ?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Badania krwi - glukoza
Badanie glukozy we krwi jest bardzo ważne. Glukoza jest węglowodanem należącym do cukrów prostych i podstawowym związkiem energetycznym w naszym organizmie. Jej niedobór i nadmiar są szkodliwe dla naszego zdrowia. Sprawdź czy twoje wyniki są prawidłowe.
Dzień dobry,
Prawdopodobieństwo jest bardzo niewielkie. Jeśli bardzo się Pani obawia, proszę wykonać oznaczenie markerów, które mogą być podwyższone m.in. w raku trzustki - badanie z krwi: Ca19,9 oraz CEA. Z wynikami proszę zgłosić się do lekarza, który dokładnie Panią zbada, zbierze wywiad lekarski i określi przyczynę Pani złego samopoczucia. Proszę jeszcze oznaczyć ASPAT, GGTP, bilirubinę, kreatyninę i pójść do lekarza, który oceni wyniki badań i ukierunkuje Panią na dalszą, w razie potrzeby bardziej szczegółową diagnostykę lub zaleci stosowne leczenie.
Pozdrawiam serdecznie.
Marek Derkacz.