Przybieranie na wadze przy tabletkach Rigevidon

Witam Od prawie roku przyjmuje Rigevidon. Na początku było wszystko ok ale od czterech miesięcy zaczęłam przybierać na wadze, sądzę że zatrzymuje wodę w organizmie bo czuje się spuchnięta i nie mogę zgubić nabranych prawie 10 kilogramów mimo diety. Podczas ostatniej przerwy miałam tylko jednodniowe plamienie a teraz nie dostałam miesiączki. Robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Ogółem czuje się źle i nie mam ochoty na sex. Czy powinnam zmienić tabletki, jeśli tak to na jakie? Kasia 36lat

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Opisane przez Panią objawy mogą być spowodowane przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych, jednak w celu ustalenia przyczyny Pani dolegliwości zalecam jednak konsultację z lekarzem ginekologiem.