Przybieranie na wadze przy wzmożonym apetycie

Witam, w ostatnim czasie mam bardzo wzmożony apetyt przez co przybrałam na wadze, a mam od dawna stwierdzoną otyłość. Proszę o podanie najskuteczniejszych nazw leków hamujących apetyt / łaknienie (mogą być również na receptę). Cały czas czuję się głodna, stosowałam chrom, ale nic nie pomógł.

Witam,

najlepszym lekiem będzie zdrowa i pełnowartościowa dieta. Nie wierzę w skuteczność suplementów diety. Najprawdopodobniej spożywa Pani produkt o wysokim indeksie glikemicznym i napędza Pani sztucznie swój apetyt. Po zjedzeniu takich produktów gwałtownie rośnie poziom cukru w naszym organizmie. Szybko wzrasta również poziom insuliny, która ,,trawi'' cukry i tak jak one szybko wzrosły tak szybko spadają i w momencie nagłego spadku cukru my odczuwamy głód. W ten sposób powstaje błędne koło a każdy posiłek o wysokim IG napędza kolejny.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk