Przybranie na wadze po rozpoczęciu pracy na nocną zmianę

Witam,jestem 24 letnią matką 1,6 msc dziecka.Przed ciążą ważyłam 60 kg przy wzroście 166cm,w trakcie przytyłam 21 kg,to jest,ważyłam 81kg,po ciąży w przeciągu 7 miesięcy wróciłam do wagi przed.Jeśli chodzi o posiłki,staram się zdrowo odżywiać.Dużo warzyw i owoców,nabiał,mało słodyczy.Niedawno podjęłam pracę nocną i przytyłam aż 4kg,więc zaczęłam się niepokoić, dlatego chciałabym zapytać, jak zrzucić te kg i jak dalej nie pogłębiać stanu nie zmieniając pracy?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witaj,
Myślę, że masz nieodpowiednie pory posiłków. Ostatni posiłek powinien by 3-4 godzin przed spoczynkiem. Jak wracasz rano i kładziesz się spać to Twój ostatni posiłek powinien być 3 godziny przed powrotem do domu z pracy. Jak pracujesz w nocy to powinnaś jeść tak jak w dzięn co 3-4 godziny.
Pozdrawiam

0

Witam serdecznie,

Praca nocna często zaburza regularność posiłków. Musi Pani zwracać szczególną uwagę na to ile czasu przed snem zjada Pani ostatni posiłek. Powinno to być 3h. Jest Pani aktywna w nocy więc powinna Pani wtedy jeść normalne posiłki. Pierwszy posiłek powinien być zjadany do godziny po przebudzeniu. W ten sposób od pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Proszę również zadbać o aktywność fizyczną, która stanowi 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty