Przyczyna płaczu i krzyków 8-miesięcznego dziecka w nocy

Witam. Mój 8-miesięczny synek płacze w ciągu nocy. Nie pomaga inna poduszka, sucha pieluszka, woda chętnie przez niego wypijana w trakcie snu czy mleko. Lekarz rodzinny poradził nam stosowanie przez 4 dni czopków Viburcol. Efekt: płacz lecz dopiero po północy, a nie koło 21, jak to było wcześniej. Przestałam gotować obiadki sama, podaję mu teraz tylko jedzenie ze słoiczków, bo być może jest to problem z brzuszkiem. Czekamy nadal na ząbki. Co może być ewentualną przyczyną tych krzyków i płaczu?

Lek. Tomasz Budlewski

Być może właśnie zaczyna się ząbkowanie. Proszę udać się z dzieckiem do pediatry, bez badania nie można nic powiedzieć.