Przyczyny opóźnienia miesiączkowania przy niewspółżyciu

Mam 17 lat i od trzech miesięcy przyjmuje lek I***** 20mg/dobę,. Ostatnią miesiączkę miałam tydzień wcześniej niż przewidywałam. Miesiączkowałam od 10.06.2010-14.06.2010. Teraz miesiączka spóźnia mi się prawie 2 tygodnie. Nie wiem czym jest to spowodowane. Do tego leku nie przyjmuję żadnych środków antykoncepcyjnych. Mam 17 lat i na razie nie zmierzam współżyć. Moje samopoczucie jest dobre. Miałam wczoraj chwilowe bóle w podbrzuszu i miałam nadzieję, że dostane menstruację, niestety nadal nic. Czy powinnam iść do lekarza? Jeszcze nigdy nie byłam u ginekologa i nie chciałabym jeszcze zaliczać tej wizyty. Czy to przez ten lek? Stres? Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję!
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Stosowany przez Panią lek sam w sobie nie powinien powodować zaburzeń cyklu. Niewykluczone, że za Pani stan odpowiada stres psychiczny lub fizyczny (związany np z chorobą). Jeśli nie ma Pani aktualnie innych dolegliwości być może można poczekać z wizytą u lekarza. Jeśli jednak miesiączka nie pojawi się lub opóźnienia będą się powtarzać, wizyta będzie konieczna.