Przyczyny piasku w nerkach

Witam mam piasek w nerkach czy to może być przyczyną że te nerki mnie bolą biorę Debelizyne ile opakowań mam wybrać żeby zrobić badanie kontrolne?Dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zarówno złogi jak i piasek mogą być przyczyną dolegliwości bólowych w obrębie nerek. Badanie kontrolne, w zależności od nasilenia dolegliwości powinno się wykonać po 4-8 tygodniach.