Przyczyny powiększonych węzłów chłonnych i opuchlizny policzka

Mam opuchnięty policzek tylko z jednej strony czy może to być przyczyna powiększonych węzłów chłonnych z lewej strony? Oprócz tego mam zapalenie dziąseł i biore antybiotyk od kilki dni ale opuchlizna nie schodzi z policzka , jak wyleczyć węzły jeśli utrzymują się już 3 tygodnie . Proszę o pomoc

Lek. Katarzyna Szymczak

Zapalenie dziąseł może być przyczyną zarówno powiększonych węzłów chłonnych jak i opuchniętego policzka. Radzę zgłosić na kontrolę do lekarza, być konieczna będzie zmiana antybiotyku. Jeśli po kuracji antybiotykowej węzły chłonne się nie zmniejszą konieczne będzie przeprowadzenie dalszej diagnostyki, być może usg węzłów. Dobrze byłoby także odwiedzić dentystę i sprawdzić wszystkie zęby czy są zdrowe.
Pozdrawiam