Przyczyny uczucia chłodu na stopach i łydkach

Szanowni Państwo Zwracam się z zapytaniem o przyczynę uczucia chłodu na stopach, łydkach. Te części ciała mam ciepłe, a mam wrażenie jakby mocno zimy wiatr przechodził po nicht. Jest to proces nieciągły, pojawia się co jakiś czas, Wykonałem badanie przepływu krwi w kończynach w Poradni - lekarz stwierdził, że wynik dobry.Nadmieniam, że mama problemy z kręgosłupem lędźwiowm oraz szyjnym. Czy tego typu uczucie zimna może być przyczyną chorego kręgosłupa?. Pozdrawiam Krzysztof

Witam,

Oczywiscie, ze zaburzenia czucia moga byc efektem zmian zwyrodnieniowych czy dyskopatycznych w odcinku szyjnym (-> rece) lub ledzwiowo-krzyzowym kregolsupa (-> stopy). Wskazane wykonaie badan RTG tyhc okolic kregolsupa, kazde znich w 2 projekcjach (ap + bok)

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga