Ból pod żebrami po podciąganiu na drążku u 33-latka

Wczoraj podciągając się na drążku na crossficie poczułem jak coś jakby pękło albo rozerwalo mi się po mojej lewej stronie pod żebrami na dole. Od tego momentu czuje duży ból. Nie mogę się porządnie rozprostować ani nawet kuchnia bo sprawia mi to ogromny ból. Co się stało i co mam robić? jakiekolwiek skręty w bok są bardzo bolące. Dziękuję za pomoc.

Witam,

Proponuje wykonac badanie RTG kregoslupa piersiowego i ledzwiowo-krzyzowego kazde w 2 projekcjach (ap + bok)

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga

Witam,

Nie bardzo jestem w stanie zlokalizować miejsce bólu - czy opisane przez Pana miejsce jest mięśniami brzucha czy bardziej elementy kostne - kręgosłup? Jeżeli dotyczy ono mięśni brzucha i pojawia się ból w momencie napięcia powłok brzusznych zalecałabym odpoczynek i wstrzymanie się z aktywnością fizyczną na okres kilku dni, tygodni. Ból lokalizujący się w okolicy mięśni brzucha, kresa biała i pępek wynika z ich słabej kondycji i pojawia się w wyniku przeciążenia, często ruch w którym pacjent je rozciąga i się nagle zrywa. Gdy ból ustąpi proponuję zacząć wzmacniać mięśnie brzucha (prosty, skośne i poprzeczny)