Przyjmowanie Depakine Chrono 500 oraz tabletek antykoncepcyjnych Vibin Mini

Witam, mam pytanie do neurologa. Od 2 i pół roku zażywam dwie tabletki dziennie Depakine Chrono 500. 4 miesiące temu zdecydowałam się na leki antykoncepcyjne Vibin Mini, oczywiście po konsultacji z lekarzem ginekologiem, który stwierdził, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Jednak zrobiłam to dość lekkomyślnie, bo wizytę u mojego neurologa mam umówioną dopiero za 2 tyg, a lekarz nie wie o moich nowych lekach. Czy mam się obawiać interakcji?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Między preparatem Vibin mini a Depakine Chrono 500 występuje interakcja. Na skutek działania hormonów dochodzi bowiem do obniżenia stężenia walpronianu we krwi o około 25%. Proszę zatem niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą neurologiem. Wskazane będzie bowiem zwiększenie dawki Depakine lub odstawienie/zmiana preparatu antykoncepcyjnego.