Przyjmowanie leku Controloc podczas leczenia zakażenia Helicobacter Pylori

Lecze helicobacter pyroli. Biore duomox metronidazol i controloc przez 10 dni. Lek controloc 2 dziennie. Ale opakowanie ma 28tabletek co zrobic z pozostałymi 8 tabletkami ktore zostana po 10dniowej terapii? Brac dalej? Wyrzucic? Brac jedna dziennie?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Można je sobie zostawić, albo zutylizować w aptece (leków nie należy wyrzucać do kosza na śmieci).