Przyjmowanie leku Cortare przed testami pokarmowymi i spirometrią

Witam. Miałam wczoraj testy na pyłki, wyszło że mam alergię na alternalia oraz bylicę pospolitą. Występują u mnie częste duszności. Dostałam lek cortare oraz ventolin, lecz nie zapytałam lekarza czy mogę już stosować cortare ,ponieważ za tydzien mam testy pokarmowe a za 2 tygodnie spirometrię. Czy lek może jakoś wpłynąć na wyniki badań? I czy mogę go przyjmować czy sie wstrzymać?

Witam serdecznie,

zależy jakie testy pokarmowe ? jeżeli są to testy na nietolerancje pokarmową badające przeciwciała IGG to można stosować.

pozdrawiam