Przyjmowanie tranu na osteoporozę

Dzien dobry. Mam 52 lata i dosc duza osteoporoze . Mam wiec pytanie, czy zazywajac tran jest wystarczajaco, aby moc ja leczyc . Mieszkam w Usa i chodze do lekarza tylko raz w roku, kiedy jade do Polski na urlop . Lekarz w Polsce przepisal mi Ostercal . Slyszalam jednak , ze to jest niezbyt dobry lek . Ja jestem zwolenniczka naturalnego leczenia . Prosze wiec o odpowiedz . Dziekuje bardzo .Malgorzata P.

Witam, nie wiem dlaczego Ostercal ma być niedobrym lekiem. Zawiera wapń elementarny z muszli ostryg (naturalne źródło) i odpowiednią ilość witaminy D3. Przy osteoporozie zapotrzebowanie na wapń jest bardzo duże. W momencie kiedy osteoporoza już występuje nie jest Pani w stanie uzupełnić wapnia i wit D3 wyłącznie spożywanymi pokarmami Proszę się stosować ściśle do zaleceń lekarza i nie ufać podejrzanym opiniom. Wizyta u lekarza raz w roku to stanowczo za mało. Powinna być Pani pod stałą kontrolą. Serdecznie pozdrawiam, Anna Brinken.