Guz na tarczycy i osteoporoza

Witam Mam guza na tarczycy duży - ok 4cm. Zalecenia do usunięcia części tarczycy. Panicznie się boję. mam 33 lata. Żeby tego było mało również osteoporozę na którą się leczę: wapń, magnez i d3. Miałam poniżej normy d3 i lekarz nazwał to nawet osteomalacją. Panicznie boje się iż usunięcie płata tarczycy pogłębi moje problemy z kośćmi. Ni śpię ze strachu, ciągle płaczę. W głębi mam nadzieje że będzie ok i że będę mogła mieć drugie dziecko. Guz jest bez płynu zatem nie da się inaczej leczyć

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierować się zalecaniami lekarza prowadzącego. Bez usunięcia zmiany nie można nic powiedzieć. Po wynikach badań zmiany będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.