Przyjmowanie zwiększonej dawki witaminy D przez 21-latkę

Mam 21 L witaminy D /25 hydroxy L / lekarz przepisal mi dawke 50.000 do brania raz w tygodniu ale witamine D 2 przez 6 tygodni. Przerazona jestem tak wielka dawka I dlaczego witamine D 2 a nie D 3. Bardzo prosze o wyjasnienie , pniewaz boje sie brac tak duzej dawki. Dziekuje I pozdrawiam.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zapomniała Pani napisać najważniejszej informacji - z jakiego powodu lekarz przepisał takie dawki witaminy D, ile ma Pani lat, na co Pani choruje przewlekle. Bez tych podstawowych informacji udzielenie porady jest niemożliwe.